Menu

Eustoma wielkokwiatowa - odmiany

Przesadzanie normalnie nie jest użyteczne, ponieważ roślinę po przekwitnięciu się wyrzuca (zwykle nie jest w kształcie zakwitnąć przeciwny raz). Kwiaty - w zależności z odmiany - mogą być unikatowe lub równe dodatkowo tworzyć oryginalne odcienie: biały, różowy, fioletowy, żółty, czerwony, mogą i być dwukolorowe.

Z tegoż sensu najlepiej uprawiać ją na słonecznych parapetach, a latem można wybudować ją na taras lub balkon. Warto mieć, iż sadzonki Eustomy są wyczulone na nadmierne podlewanie, co chyba prowadzić przebiegiem chorób grzybiczych.

Eustoma wielkokwiatowa - opis

Ponadto niektóre gatunki mogą być dwukolorowe, rzadziej widziane są żółte lub karminowoczerwone. Eustoma wielokwiatowa to piękna roślina, której wygląd przypomina różę, jednak płatki są delikatne, bardziej dzwonkowate kiedy w wypadku maków. Niezwykle często liście obejmują łodygę. W stanie letnim można wskazywać ją na balkon lub taras, choć szybko wczesną jesienią należy uzupełniać ją do pomieszczenia.

Rozwijają się kolejno po sobie, co przynosi, że ich okres kwitnienia jest stosunkowo czasochłonny – może żyć od czerwca do sierpnia, i nawet do września. Owocem Eustomy są nagie torebki, które posiadają dwie klapy. Sadzonki Eustomy wielokwiatowej najwygodniej można osiągnąć w własnych składach również butowaniach ogrodniczych. Charakterystyczne, duże kwiaty Eustomy są pojedyncze, posiadają duże szypułki zaś przedstawiają dzwonkowaty kształt.

Ma wzniesione, rozgałęzione pędy pokryte lancetowatymi liśćmi, ciemnozielonymi ze przyjemnym połyskiem. Eustoma wielkokwiatowa to roślina do uprawy w pojemnikach.

Eustoma wielkokwiatowa - odmiany

Bardzo głęboko w dobrej jakości trwa w kompozycjach czy wazonach. Te dwie postaci sprawiają, że rośliny nazywamy czasem "japońskimi różami" lub dzwonkami prerii. Po ścięciu kwiaty potrafią leżeć w wazonie z dwóch do trzech tygodni.

Kwiaty mają dzwonkowaty kształt, o wielkości 5-8 centymetrów. Kwiaty Eustomy przypominają kształtem kwiaty róż, są duże (nawet do 15 cm średnicy), mają kielichowaty, dzbankowaty kształt. Maleńkie nasiona Eustomy należy wysiać na stref ziemie, zaś nie zakopać, następnie regularnie zraszać delikatną mgiełką wody.

Choć przeważnie okazy ćwiczone w Polsce po pewnym sezonie się wyrzuca. Na sinozielonych pędach poszukiwane są naprzeciwlegle jajowate lub lancetowate liście. Można uprawiać ją w gruncie, ale właściwie w gorętszych terenach naszego świata (rzadko próbuje się taką uprawę). Eustoma wielkokwiatowa uprawiana istnieje w Polsce jako roślina pokojowa, jaką na przodzie kwitnienia (latem) osadza się na balkon lub taras.

Piękna eustoma - jak o nią dbać?

Roślina nie jest stała na mróz. Wymaga umiarkowanego podlewania oraz nawożenia. Ostatnie dwie postaci sprawiają, iż rośliny nazywamy czasem "japońskimi różami" lub dzwonkami prerii.

Eustoma wielkokwiatowa (Eustoma grandiflora) to roślina jednoroczna lub krótkowieczna bylina wzrastająca do 50 cm wysokości. Warto pamiętać, że sadzonki Eustomy są podatne na nadmierne podlewanie, co może prowadzić rozwojem chorób grzybiczych. Optymalne są gleby żyzne, przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste.

Eustoma wielkokwiatowa czasem nazywana lizantusem lub goryczką preriową, to roślina roczna czy dwuletnia uczęszczająca do rodziny goryczkowatych. Przynależy do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae). Eustoma zakwita najczęściej pod koniec wiosny ceń na wstępie lata.

Najbardziej atrakcyjna w uprawie jest eustoma wielokwiatowa, jaka dzieli się efektownym wyglądem. Nazwa kwiatu Eustoma, czerpie z języka greckiego. Kształtują się kolejno Domel eustoma wielkokwiatowa po sobie, co robi, iż ich okres kwitnienia jest wystarczająco długi – może utrzymywać od czerwca do sierpnia, a nawet do września.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.